Vyšel Android 12 Beta3

Google USA vydaly beta verzi Android 12 beta, která bude příští generací operačního systému Android. Zahrnuje finální rozhraní Android 12 API a oficiální sadu SDK, což umožňuje vývojářům aplikací začít testovat a aktualizovat své aplikace.

Nové funkce z beta3

Při sdílení rolovaného obsahu je přidán „rolovací snímek obrazovky“, který umožňuje pořídit celý obsah. Když uživatel pořídí snímek obrazovky, v příslušném obsahu se zobrazí tlačítko „Zachytit více“. Celý snímek lze pořídit oříznout. Aplikace, které používají uživatelské rozhraní založené na zobrazení, lze použít bez úprav, ale u aplikací, které nepoužívají uživatelské rozhraní založené na zobrazení nebo které podporují vysoce přizpůsobené uživatelské rozhraní lze „Scroll Capture API“ vyřešit v úvodu.

Vylepšené vyhledávání v zařízení

V beta3 budeme podporovat platformu nového vysoce výkonného vyhledávače na zařízení AppSearch, abychom vylepšili vyhledávání v zařízeních. Vyhledávání aplikací vám umožňuje indexovat a prohledávat strukturovaná data a můžete používat vysoce efektivní indexování a vyhledávání, vícejazyčnou podporu, hodnocení relevance atd.

Hledání aplikace má místní index používaný aplikací a centrální index používaný v celém systému. Aplikace, které se účastní centrálního indexu, budou moci zobrazit svá data na povrchu uživatelského rozhraní systému, pokud uživatel přepne nastavení. Jiné aplikace budou navíc moci prohledávat data aplikací, které se účastní centrálního indexu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *