Společnost Sony vydá „profesionální“ 5G smartphone „Xperia PRO“ kompatibilní s milimetrovými vlnami

Sony Xperia PRO

Společnosti Sony a Sony Mobile uvedou špičkový smartphone s operačním systémem Android 5G „Xperia PRO“ 10. února. Před vydáním budou rezervace přijímány ve vybraných obchodech se Sony ve Spojených státech a Japonsku. Zda bude uveden i na českém trhu prozatím nevíme.

„Xperia PRO“ je produkt založený na „Xperia 1 II“ vydaném v květnu 2020, s rozšířenými funkcemi pro profesionály, kteří provádějí video produkci atd., A produkty kompatibilní s 5G milimetrovými vlnami. Je vybaven prvním připojením HDMI na světě (příjem obrazu, podle průzkumu společnosti Sony Mobile) a funkcí pro připojení k fotoaparátu Sony řady α s výměnným objektivem.

SONY XPERIA PRO | Foto: Sony.jp

Cílovými uživateli „Xperia PRO“ jsou „tiskové agentury a nezávislí fotografové“, „profesionální tvůrci videí“, „YouTuber a Vlogger“ atd. Může být také použit jako monitor kamery a komunikační zařízení pro distribuci videa a může být také distribuován pomocí kamery letadla.

Mobil je vybaven anténami na čtyřech místech nahoře, dole, vlevo a vpravo od hlavní jednotky a dokáže pokrýt všechny směry o 360 stupňů, takže dokáže účinně zachytit rádiové vlny. Zařízení je navíc vybaveno funkcí „Network Visualizer“, která umožňuje vizualizovat stav komunikace rádiových vln 4G LTE, 5G Sub-6 a 5G milimetrových vln. Směr příjmu a rychlost komunikace rádiových vln lze zobrazit snadno srozumitelným způsobem, což při práci dává pocit jistoty.

„Xperia PRO“ je vybavena vstupním konektorem HDMI. Podporuje až 4K kvalitu obrazu (3840 x 2160) HDR60p 10bit. Pokud se připojíte k digitální jednooké zrcadlovce nebo videokameře, můžete jej použít jako monitor pro kamery. Pomocí funkce externího monitoru můžete přiblížením přiblížit obrazovku a pevně zkontrolovat podrobnosti. Má také mřížkový displej, funkci otáčení displeje (otáčení obrazu) a funkci nastavení jasu.

Funkce USB tethering

Pokud zařízení „Xperia PRO“ připojíte k fotoaparátu vybavenému funkcí USB tethering pomocí kabelu USB typu C, můžete použít funkci vysokorychlostního přenosu souborů pro statické snímky a video soubory. V kombinaci s 5G komunikací, která zahrnuje ultrarychlou a velkokapacitní komunikaci, lze statické obrázky a velkokapacitní videosoubory okamžitě přenést na server FTP.

Hlavní specifikace

Jelikož jsou základní specifikace stejné jako „Xperia 1 II“, jsou zde popsány specifikace odlišné od „Xperia 1 II“. Velikost těla „Xperia PRO“ je přibližně 171 x 75 x 10,4 mm a hmotnost přibližně 225 g. „Xperia 1 II“ váží přibližně 166 x 72 x 7,9 mm, respektive 181 g, takže Xperia PRO má o něco větší velikost než 1 II. Paměť (RAM) zůstává 8 GB a úložiště (ROM) bylo zvýšeno na 512 GB. Má také vstupní konektor HDMI, ale funkce FeliCa a funkce bezdrátového nabíjení jsou vynechány.

Pro komunikaci 5G lze použít vlny sub-6 a milimetrové. V Japonsku lze Sub-6 použít s DoCoMo a au, linky Softbank a milimetrové vlny lze použít s DoCoMo (vyžaduje aktualizaci po zakoupení) a au. V budoucnu bude navíc zvážena podpora komunikace 5G společností „přesměrováním stávajících frekvencí (pásmo 3,5 GHz atd.)“.

Rozdíly ve specifikacích mezi Xperia PRO a Xperia 1 II